beeswax, meekangas, säileriie, toidumähik, vahariie -

Mesilasvahast toidumähiku uurimus

Alustasime uuringuid, et teada saada, kuidas positsineerub  Toidumähiku toode teiste sarnaste toodetega. Uurimusest tuli välja nii mõnigi huvitav fakt.

Kõige pealt pidime ülesse rivistama kõik need erinevad hellitus nimed, mille järgi toodet otsima hakata: vaharätt, toidurätike, säilekile, säilerätt, vahamähik, toidukangas, toidumähik, beeswrap, toiduwrap, vahakile, vahakangas jne.

Aluseks ja võrdluseks võtsime kõige suurema mõõdulisemad tooted. Selle järgi on kõige lihtsam vaadata hindu ja mõõtmeid. Kõigil tootjatel on olemas mitmeid eri suurusi.

 

Avastasime, et hetkel on Eesti turult saada 7 erinevat tootjat. Edasi müüjaid leidsime 8 erinevat interneti lehte, millest osadel on ka füüsiline pood. Kindlasti on neid tootjaid ja tegiaid ning edasi müüjaid veel, aga meie otsingus need kõik ülesse ei tulnud.

Tootja päritolu jaguneb 4/7 Eesti kasuks. On esindatud väga kauged teised kontinendi riigid nagu USA ja Kanada ning ka lähemad nagu Läti. Kuid õnneks lõviosa on ikka Eesti oma tootjate käes.

Hinnaskaala jäi vahemikku 7-10 eurot. Sellest 80% on hinnaga üle 9 euro ja silma torkab koheselt Toidumähiku madal hind – 7,95€. Kindlasti on imporditud tooted natuke kallimad ja Eestis toodetud natuke odavamad.

Veel hindasime Google otsingu tulemusi. Need jäid vahemikku 26- 228000. Kuid võimatu oli täpselt hinnata ingliskeelse väljendiga nime tuntust. Google leiab ka sõna „bee in“ suvaliset lausest ülesse, samas ei tähenda see toote tuntusele midagi. Seega jäi osa otsingu tulemusi hindamata. Kõige vähem tuntud on nimi „Toidumähik“ ja kõige rohkem andis tulemusi nimi „Abeego“.

Veel otsisime erinevusi, mis erineksid teistest. Avastasime, et Toidumähik on ainuke, millel on teistsugune disain – see on nimelt viisnurkne. Kõik teised on nelinurksed. Geomeetriliselt on viisnurksel rohkem võimalusi asju katta, nt saab väiksema läbimõõduga katta suuremaid potte ja kausse.

Materjalide poolest on kasutusel eri paksuseid ja enamasti puuvillast. Jälle tõuseb ainukesena Toidumähik esile, kuna on tehtud taaskasutatud kangast.

 

Müüja nimi toote nimi Hind € toodetud google
Rohepakend.ee Toidumähik 7,95 Eesti 26
        Elamise kergus                           Abeego  18,75 (2 tk)                    Kanada 228000     
           Ökoshaver              Mesilasvahast toidurätik 9,25                         Eesti 151        
          Vaharätt FB                      vaharätt 8                            Eesti 1800       
         soorebase.ee        Vahakangas “Õrnad sarikalised” 10                           Eesti 51         
          niidi.ee FB                        Bee`s wrap ?,0                          USA NA         
            zuzu.ee                           Bee In 9,5                          Läti NA         
bia4you Bee In 9,5 Läti NA

 

Jääb mulje, et plastiku asendamine kangaga on endiselt popp ja tootjaid ning müüjaid jagub. Kuid silma paistvam ja kõige väiksema süsiniku jalajäljega on ikkagi Rohepakendi Toidumähik

 

 


Liquid error: Could not find asset snippets/upsell-now.liquid