KOPS konitopsi lugu ja intervjuu

koni, konitops, KOPS, lahendused, roheline, suitsetamine, suitsukoni -

KOPS konitopsi lugu ja intervjuu

Autor: Margus Sass

Hiljuti küsisin Rohepakendi Istagramis, kas teate, mis on KOPS? Tulemused olid minu jaoks üllatavad. 163st küsimusele vastanud inimesest ei teadnud 108, millega on tegu. See võib tähendada, et toode on veel vähe tuntud või Rohepakendi jälgijaskonnas on lihtsalt väga vähe suitsetajaid. Mõlemal juhul anname oma panuse, et suurendada teadlikkust suitsukonide probleemist ja KOPS konitopsi lahendusest.

Konile, kui prügile, ei ole suurt tähelepanu osutatud. Osaliselt sellepärast, et see on nii väike ja ei paista lihtsalt silma. Ma mäletan isegi, et kunagi ammu peale suitsetamist koni merre viskamine tundus täiesti normaalne. Alles hiljem tabasin end mõttelt, kui vale see on. Kas pudeli viskad merre peale joomist?

Tegime intervjuu KOPS tiimiga. Nad paljastavad uusi põnevaid tahke nende enda ja Kopsu tuleviku plaanide kohta. 

 
- Kirjeldage oma KOPS meeskonda ja kokkusaamislugu paari lausega?
KOPS konitopsi idee sündis kolme pika ajalooga sõbra pundis ja nii, nagu sõpradel ikka, nii on ka meil ühised huvid ja maailmavaated. Üheks teiste seast on kindlasti roheline mõtteviis. Veebruarist liitus meiega Barbara, kes on oma energia ja hingega andnud tootele ja liikumisele veel suurema hoo ja panuse. Tema tegevus ja maailmaparandamise plaan on aidanud KOPSil jõuda rohkemate inimesteni ja aidanud kujundada mainet konist kui prügist ja selle kahjulikkusest ka inimesele endale, seda selgitades koni ringlusest.
 
- Kas te ise suitsetate?
Väike osa sellest meeskonnast suitsetab, aga suurem osa on pühapäevasuitsetajad. Tegelikult võib sedagi liiga tihedaks graafikuks pidada.

- Mispärast valisite PET materialist konteineri?
PET on enimlevinud plast, mida kasutatakse vee ja karastusjookide pudelite, toiduainete jms pakendamiseks. Valik osutus selle kasuks, kuna PET on ümbertöödeldav, see on tugev ja sellest tehtud konitopse on turvaline kasutada. Puidust topsid oleksid kasutamiseks ohtlikud, kuna suitsukonid võivad need süüdata, samas metall on tugev, kuid toorainena hinnalisem. Sellest tulenevalt ei pruugi toode sedavõrd laialdaselt inimeste kasutusse jõuda. Samuti ei soovinud me uut tootet arendada, vaid kasutada juba maailmas olemasolevaid pudelitoorikuid. Kui plastipudel on muidu ühekordne plast, siis konitopsi puhul elab pudelitoorik palju pikemat elu.
Võttes arvesse, et üks suitsetav inimene ostab ainult ühe konitopsi ja kasutab seda aastaid, siis ta mitte ei reosta loodust, vaid vastupidi- ühe plastist topsiga annab ta suure panuse keskkonna suitsukonidest päästmisesse! Kui inimene ei soovi KOPS konitopsi enam kasutada, võib ta selle edasi kinkida, anda muul viisil taaskasutusse või suunata ümbertöötlemisse.
 
- Kuidas hooldada KOPS topsi?
Konitopsi hooldamine on väga lihtne: kui see on täis saanud, tuleks sisu visata olmeprügi prügikasti ning vastavalt soovile ja vajadusele võib seda pesta sooja vee ja nõudepesuvahendiga.
 
- Mida saaks tulevikus teha suitsukonidest Eestis?
Konisid saab tegelikult üllatavalt laialdaselt kasutada, näiteks mitmete uute ehitus- ja tööstusmaterjalide tootmiseks. Ka KOPS meeskonnal on järgmisel aastal konidega huvitav plaan, aga seda ei saa veel avalikustada.
 
- Kuidas näete Kopsi arengut ette 5 aasta pärast?
Praegu tegeleme peamiselt info levitamisega ja tohutuks üllatuseks näeme iga päev, et see toode on Eestis veel nagu UFO. Kui meie enda jaoks on see sama loomulik vahend nagu kahvel- me ei pane ju kätega toitu suhu- siis paljude jaoks on see justkui atribuut tulevikust. Meie üks eesmärk on, et KOPS konitops oleks suitsetajale sama loomulik asi kui välgumihkel. Teine ja veelgi suurem eesmärk on tegelikult inimete harimine suitsukonide kui laialdaselt levinud prügi osas. KOPS konitops on meie käepikendus selle sõnumi levitamises.
 
- Mida saaksime Rohepakendi poolt teie heaks ära teha?
Me näeme Rohepakendit nagu iseennastki- kui inimeste harijat. Rohelise mõtteviisi sõnumi levitamine on tänasel päeval tähtsal kohal. Koni on maailmamerede suurimaks reostajaks. Isegi meie enda Läänemeres on enam kui 50% prügist suitsukonid. Me saame ise seda olukorda parandada ja koos Rohepakendiga jõuab sõnum kiiremini rohkemate inimesteni.
 
Toodet saab osta siit e-poest.

 


Liquid error: Could not find asset snippets/upsell-now.liquid